פרופסור צביקה גרנות הוזמן לכנסת כדי לדבר על התו הירוק האפליה והקיטוב. למרבה האירוניה הוא חווה על בשרו את חומרת המצב וסיפר על רשמיו ביום הזה בפוסט מאלף בפייסבוק

הוזמנתי לראיון בכנסת. התכוננתי. התגלחתי. התלבשתי וכמחוסן פעמיים אך נטול תו ירוק הלכתי לעשות בדיקת אנטיגן. לפעמים העקרונות שלך עולים לך 52 ש״ח וקצת כבוד עצמי. ככה זה. שלילי וטוב לב נסעתי לכנסת.
אבל כשהגעתי לכנסת השומר החביב הודיע שבדיקות אנטיגן לא תקפות בכנסת ולמרות שיש לי תו ירוק הוא לא יאפשר לי להיכנס.
עצרו רגע ותחשבו על זה: בדיקה שמקנה אישור לכל אתר ומקום בישראל, בהוראת שעה של הממשלה, לא מקנה כניסה לכנסת. מעוז הדמוקרטיה הישראלית. אותו מקום שאמור לשמור על הזכויות שלי. אותו מקום שאליו נכנסים הח״כים ללא תו ירוק (וכולנו יודעים שהיות אדם ח״כ אינו מונע ממנו להידבק ולהדביק, ראה ערך גילה גמליאל). ח״כים בלי תו ירוק נכנסים, אני עם תו ירוק נשאר בחוץ.
הוזמנתי כדי לדבר על התו הירוק והאפליה והקיטוב. למרבה האירוניה, הודגם על בשרי המצב החמור שנקלענו אליו: נאלצתי לחזור על עקבותיי כלעומת שבאתי.
אז בוקר טוב לכם חברי כנסת עלובים. אתם אלה שמכריחים ילדים לבלות שעות רבות חסומים במסיכות אבל מרשים לעצמכם לחגוג בגיבוש ללא מסיכה (או להתחכך באנגלה מרקל). אתם מכריחים ציבור נרחב להתחסן, לבצע בדיקות ולבדוק לקוחות אבל בעצמכם פטורים בכלל מהצגת תו ירוק. אלופים בגזירת גזרות שאתם עצמכם לא מוכנים ליישם. מסתבר שהזחיחות לא עברה מהעולם עם חילופי השלטון. אז אל תתפלאו שתשלמו על זה במזומן כשממשלת הקנה הרצוץ תתפרק ותעמדו שוב למשפט הבוחר. אני, ורבים אחרים, לא נשכח.
ועוד מילה לסיכום על שתיקת הכבשים.
1. ארגוני השמאל ומפלגות השמאל – חרטתם על דגלכם את זכויות האדם באשר הוא. אז לידיעתכם – זכויות אדם לא מתחילות ונגמרות בפלסטינים ובמהגרים מאפריקה. את השתיקה שלכם מתוך הקואליציה הדעת לא יכולה לסבול. אילו היה זה המשטר הקודם את יבבות הגוועלד היינו שומעים בלי סוף.
2. האקדמיה – אוי האקדמיה…. מגדלור הפלורליזם. מעוז זכויות האדם. ערש הדמוקרטיה. השתיקה שלכם לנוכח הפרת זכויות האזרח נשמעת למרחקים.
3. אחרונה חביבה התקשורת שמתפארת בהיותה כלב השמירה של הדמוקרטיה. מאז פרצה לחיינו הקורונה נראה שהתקשורת הפסיקה לתקשר והפכה לשופר. לצערי הרב, נעלמה הדמוקרטיה ונשארנו עם כלב.
לפוסט של פרופ' גרנות:
https://www.facebook.com/zvika.granot.3/posts/382464880286340

פרופ צביקה גרנות-פייסבוק 31.10.2021 מאמרים

צביקה גרנות הוזמן לכנסת כדי לדבר על התו הירוק האפליה והקיטוב. למרבה האירוניה הוא חווה על בשרו את חומרת המצב וסיפר על רשמיו ביום הזה בפוסט מאלף בפייסבוק