ממש "במקרה" לקראת אישור חיסוני הילדים נפוצו ידיעות רבות על תסמונת הפימס בקרב הילדים שנדבקו בעבר בקורונה. מה היא אותה תסמונת ומדוע משרד הבריאות מפיץ את אותן הידיעות?

לאחרונה נפוצו ידיעות רבות על תסמונת הפימס בתקשורת, המספרות על ילדים שהגיעו לטיפול נמרץ בעקבות הדבקה בקרונה. כידוע, מחלת הילדים בקורונה היא קלה מאד אם בכלל קיימת (זה לא אומר שלא קיימים מקרי קצה של ילדים שהגיעו לטיפול נמרץ ואף נפטרו, ברוב המקרים בשל מחלות רקע קודמות), ועל כן נדרשה סיבה אחרת "להמריץ" את ההורים לחסן את ילדיהם. הגנה על מבוגרים? לדעת רבים עיקרון זה פסול כיון שלא מסכנים ילד למען הגנת מבוגר.

מהי אותה תסמונת פימס?

להלן הפוסט של משרד הבריאות:

שימו לב לתסמינים- חום, חולשה, פריחה, אודם, ולשון אדומה.

וכעת נעבור לערך על מחלת הקווסקי מתוך שיטוט פשוט בויקיפדיה:

חלת קווסאקי (Kawasaki) היא דלקת חריפה כללית של כלי הדם, אשר גורמיה אינם ידועים. תסמיני המחלה תוארו לראשונה על ידי רופא יפני בשם טומיסקו קווסאקי בשנת 1967, הוא תיאר קבוצה של ילדים עם חום, פריחה, דלקת עיניים, אודם בלוע ובחלל הפה, נפיחות של כפות הידיים והרגליים ובלוטות לימפה מוגדלות בצוואר. "

בפסקת התסמינים העיקריים נאמר:

"המחלה מתחילה בחום גבוה הנמשך למעלה מחמישה ימים. החום מלווה במספר תסמינים עיקריים:

מעורבות הלב מהווה את הביטוי המשמעותי והחמור ביותר של המחלה, מאחר שקיימות השלכות עתידיות לסיבוך זה. המאפיין העיקרי הוא מפרצות בעורקים הכליליים, אך תיתכנה מעורבויות נוספות כגון איוושה לבבית, הפרעות קצב, דלקת של מעטפת הלב (פריקרדיטיס), דלקת שריר הלב (מיוקרדיטיס), מעורבות מסתמי הלב. הביטוי העיקרי של המחלה בלב הוא המפרצות בעורקים הכליליים."

כתובת הערך: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%AA_%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%A1%D7%90%D7%A7%D7%99

מכאן יוצא, שמשרד הבריאות מנצל דלקת שכבר קיימת ממילא בילדים, ובאמצעות בדיקה מקרית לקורונה מקשר אותה לתוצאה של הדבקה קודמת ויוצר אפקט של הפחדה. יש לזכור שהחיסון ממילא לא מונע הדבקה ככה שגם אם נקבל את הסברה שהתסמונת כן נובעת מקורונה, החיסון לא ימנע אותה וכמו כן לא ימנע מהילד "לפגוע בסבתא" שזאת אמירה נוראית ושערורייתית כשלעצמה.

להלן בכל זאת, פימס למרות החיסון: https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/27/7/21-0594_article

מאידך, דלקת רב מערכתית לאחר החיסון:  https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q1/Article-f7baa698166a771027.htm

שמרו על הילדים.

 

מערכת האתר 28.10.2021 מאמרים

ממש "במקרה" לקראת אישור חיסוני הילדים נפוצו ידיעות רבות על תסמונת הפימס בקרב הילדים שנדבקו בעבר בקורונה. מה היא אותה תסמונת ומדוע משרד הבריאות מפיץ את אותן הידיעות?