ה” קובידפדיה” –Covidpedia  שרשרת לינקים הסוקרת את תולדות המגיפה בארץ ובעולם ואת האספקטים השונים שלה.כרגע, רק באנגלית.

דפי פייסבוק שכדאי להכיר:

מגפת הקורונה – ומה אם רוב העולם טועה?

מערך ההסברה לנגיף הקורונה בישראל

מודל היגיון בריא

משתמשי טוויטר מעניינים שכותבים על הנושא, ולמי שעוקב אחר המצב כדאי להתעדכן אצלם:

@ThomasEWoods

@AlexBerenson

@jhaskinscabrera

@kerpen

@MartinKulldorff

@yinonw

@Hold2LLC

@OBusybody

@AJKayWriter

@boriquagato

@covid_clarity

@covidtweets

אתרים:

ModelCommonSense.com

האתר של “מודל היגיון בריא”, קבוצת רופאים ומדענים ישראלים שמציעים מודל אחר להתמודדות עם מחלת הקורונה, שמבוסס על הגנה ועזרה לאוכלוסיות פגיעה, תוך מתן חופש מירבי לשאר האוכלוסיה ופתיחה מלאה של המשק.

ערוץ היוטיוב של עדי טרבס מכיל סרטונים וראיונות שבוצעו עם מדעני המודל ועוד

ראיון רדיו עם דר’ אורי גביש בכאן 15/11/2020

ראיון שפורסם בכאן-11 ב11/12/2020. ראיונות עדכניים עם מדעני המודל.

האמת של קורונה- דני וידיסלבסקי

אין ספק שדני וידיסלבסקי הוא “פוקח העיניים ” המשמעותי ביותר בישראל בהקשר של הקורונה. כבר מתחילת המגיפה, הוא חקר את הנושא לעומק , תוך ראיונות עם מגוון של אנשים מעניינים מעולם הרפואה, התרבות והרוח ביניהם: דר’ אבי מזרחי, פרופ’ יורם לס, דר’ נאדר בוטו, חיים רמון, מתי כספי, גיל שוחט ,פרופ’ נדב דוידוביץ’ (כן, גם הגישות האחרות מקבלות במה מכובדת ופתוחה).

CollateralGlobal.org

אתר שמרכז מחקרים על הנזקים של מדיניות הסגרים ברחבי העולם. המידע מחולק לפי מספר נושאים: נזק בריאותי, נזק נפשי, נזק חברתי, פגיעה בחינוך ופגיעה בכלכלה. אתר יסודי מאוד. לצד מחקרים הוא כולל גם ידיעות עיתונאיות בנושא.

ThePriceOfPanic.com

אתר שמרכז ידיעות על המחיר של מדיניות הסגרים והמגבלות הנוספות. מהבחינה הזו הוא דומה לאתר CollateralGlobal, אבל הוא יותר קל לקריאה ומכיל בעיקר ידיעות עיתונאיות ולא מחקרים.

Pandata19.com

זהו אחד האתרים הרציניים ביותר בתחום, שמכיל גם הרבה מידע וניתוחים שלו, וגם דעות על היבטים נוספים של משבר הקורונה, כמו התפקיד של העיתונות בניפוח מימדי המגיפה, היבטים בהחלטות מדיניות ועוד.

gbdeclaration – The Great Barrington Declaration

הצהרת Great Barrington נוסחה על ידי שלושה מהאפידמיולוגים המובילים בעולם – פרופסור סונטרה גופטה מאוניברסיטת אוקספורד, פרופסור מרטין קולדורף מאוניברסיטת הארוורד ופרופסור ג’אי בהטצ’ריה מאוניברסיטת סטנפורד. ההצהרה קוראת לשינוי אסטרטגיה בהתמודדות עם מחלת הקורונה, לשחרור של המשק והאוכלוסיה הכללית לצד הגנה ועזרה ממוקדות לאוכלוסיות הפגיעות.

LockdownSceptics.org

בלוג בריטי שנון ואיכותי שמתנגד למדיניות הסגרים.

ריכוז של גרפים של תחלואה והקשר בין עטיית מסכות להפחתת תחלואה (ספוילר: אין קשר)

Mask Charts:

https://rationalground.com/mask-charts/

https://rationalground.com/more-mask-charts/

https://thefederalist.com/2020/10/29/these-12-graphs-show-mask-mandates-do-nothing-to-stop-covid/

Follow @ianmSC on Twitter for ongoing charts

סרטונים מרחיבי דעת ביוטיוב:

Ivor Cummins האירי מציג בבקיאות וביסודיות מידע מנתונים רשמיים של ממשלות ומראה שנתוני התמותה והתחלואה מקורונה אינם מצדיקים אמצעים חריגים (וגם שאותם אמצעים חריגים אינם מועילים). זה סרטון אחד לדוגמא, אבל הוא מוציא כל הזמן חדשים עם הנתונים האחרונים ושווה לעקוב אחרי ערוץ היוטיוב שלו.

Talk Radio היא תחנת רדיו בריטית שעושה ראיונות רבים ונותנת במה (יחסית נדירה) לקולות רבים של מתנגדי הסגרים, ביניהם עיתונאים, פוליטיקאים, מדענים ורופאים. ראיונות איכותיים, רובם באורך שבין 10-20 דקות. ראיון לדוגמא עם ריצ’רד טייס, ממפלגת ברקסיט לשעבר שהפכה ל Reform UK ומתנגדת לסגרים.

Triggernometry היא תוכנית ראיונות בריטית של שני מראיינים שמדברים על שלל נושאים, ובשנה האחרונה מראיינים הרבה אנשים בנושאי קורונה. לאחרונה היתה אפיזודה משעשעת במיוחד בה ראיון שלהם עם פרופ’ סוכריט בהקדי, אחד המומחים העולמיים המוערכים למיקרוביולוגיה, זכה לציון שלילי מ”בודקי העובדות” של יוטיוב שהגדירו אותו תחילה כ”עירום חלקי” (כמובן שאין בו שום דבר כזה) ולאחר מכן מצאו סיבה אחרת להגדיר אותו “שגוי”. מוזמנים לצפות בראיון ולשפוט בעצמכם.

עוד תוכניות ראיונות בריטית מצוינת היא UnHerd, בה Freddie Sayers מראיין מומחים רבים מרחבי העולם לגבי מחלת הקורונה וההתמודדות איתה. זהו ראיון לדוגמא עם פרופ’ מייקל לויט, זוכה פרס נובל.

מומלץ מאוד לחפש ביוטיוב סרטונים נוספים בנושא הקורונה עם כמה מהקולות הבולטים בעולם, כולם חוקרים מוערכים:

Prof. Jay Bhattacharya, Prof. John Ioannidis, Stanford.

Dr. David L. Katz, Yale

Prof. Sunetra Gupta, Oxford

Prof. Carl Heneghan, Oxford

Prof. Martin Kulldorf, Harvard

Prof. Michael Levitt

 

6.12.2020